Достапни линкови

logo-print

Претепан руски законодавец во близина на Москва


Рускиот закондавец Никита Слепниов бил претепан од тројца мажи во близина на Москва, соопшти неговата партија Само за Русија. Според партијата, при нападот Слепниов бил испрскан врз лицето со солзавец, а неговите напаѓачи го предупредиле дека ако не замолчи ќе го убијат. Слепениов и пред инцидентот добивал смртни закани.
Партијата смета дека нападот е поврзан со општествените и политичките активности на Слепниов, кој во Думата бил инволвиран во прашања поврзани со зголемување на трошоците на домаќинствата и комуналните услуги.
XS
SM
MD
LG