Достапни линкови

logo-print

Туниските фармери им се придружија на демонстрантите


Протестите во Тунис

Протестите во Тунис

Илјадници фармери од сиромашниот регион на Тунис пристигнаа во главниот град да им се придружат на демонстрантите. Караванот за слобода тргна на пат вчера од градот Мензел Боузаиане, од каде потекнува првото лице кое загина за време на протестите против режимот на соборениот претседател Зине Ал Абидине Бен Али.
Фармерите марширале низ Тунис извикувајќи „Луѓето дојдоа за да ја урнат владата“.
XS
SM
MD
LG