Достапни линкови

logo-print

Убиени 10 осомничени за шверц со дрога во Мексико


Апсењето на еден од најголемите нарко дилери Едгар Валдез во Мексико

Апсењето на еден од најголемите нарко дилери Едгар Валдез во Мексико

Мексиканската војска соопшти дека во близина на границата со САД биле убиени 10 осомничени за нелегална трговија со дрога. Според информациите ниту еден војник не бил повреден при престрелката. Војниците во кампот на осомничените заплениле 24 автоматски пушки, 2 ракетни фрлачи и околу 20 гранати.
Во регионот често има судири меѓу бандите за контрола на патот за шверц на дрога, која завршува на нелегален пазар во САД.
XS
SM
MD
LG