Достапни линкови

logo-print

Обама ќе бара единство меѓу политичките партии


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека на неговото годишно обраќање на нацијата во наредната недела ќе ги повика ривалските партии на реубликанците и на демократите да работат заедно за зајакнување на економскиот раст и создавање на нови работни места.
Обама се соочува со притисок поради бројката на невработеност во земјата која изнесува девет проценти.
Во план е Обама говорот да го одржи во вторник пред седницата на Конгресот.
XS
SM
MD
LG