Достапни линкови

Франција и нејзините сојузници со нови санкции за Иран?


IНуклеарна централа за збогатување на ураниум кај Техеран

IНуклеарна централа за збогатување на ураниум кај Техеран

Францускиот министер за надворешни работи Мишел Алиот Марие сугерираше дека Франција и нејзините сојузници можеби ќе воведат нови санкции за Иран, по неуспешните разговори меѓу исламската репбулика и шесте светски сили.
Според министерот на западните земји им останале малку опции, бидејќи не бил постигнат прогрес на разговорите за иранската контровезна нуклеарна програма во Истанбул.
XS
SM
MD
LG