Достапни линкови

logo-print

Забрана на градоначалникот на Техеран да патува во САД


Градоначалникот на Техеран Мухамед Бакер Калибаф

Градоначалникот на Техеран Мухамед Бакер Калибаф

Иранските власти наводно му забраниле на градоначалникот на Техеран да патува за САД на церемонија во чест на остварениот напредок на јавниот транспорт во неговиот град.
Мухамед Бакер Калибаф беше поканет во Вашингтон од невладина организација да присуствува на церемонијата на 24 јануари, каде Техеран со уште 4 градови ќе ја добие наградата за Одржлив транспорт во 2011 година.
XS
SM
MD
LG