Достапни линкови

logo-print

Еден мртов при пожар во шопинг центар во Русија


Руските власти соопштија декаедно лице загинало, а пет се повредени при пожар во еден трговски центар во централниот дел на земјата. Според министероството за итни случаи пожарот го зафатил пет катниот трговски центар во Уфа, главниот град на покраината Башкортостан.
Се уште нема информации за причината за пожарот.
XS
SM
MD
LG