Достапни линкови

logo-print

12 лица уапсени во Турција за трговија со органи


Најмалку 12 лица се притворени во Турција под сомнение дека се занимавале со трговија со човечки органи. Човечките органи според информациите биле купувани од 4700 до 7000 евра, а биле продавани за двојно повисока цена.
Вадењето и пресадувањето на органите најверојатно се вршело во приватни клиники во Анкара, Анталија и Истанбул.
XS
SM
MD
LG