Достапни линкови

logo-print

Утре повторување на парламентарните избори во Косовска Митровица


Во Косовска Митровица утре ќе се повтори гласањето за парламентарните избори во земјата. Од Централната изборна комисија соопштија дека сите подготовки се завршени за успешно одржување на изборите. Гласањето ќе биде во 32 центри со вкупно 126 изборни места. На избирачкиот список се запишани 86.834 гласачи. Изборите ќе бидат проследени од 1858 домашни и странски набљудувачи.
XS
SM
MD
LG