Достапни линкови

logo-print

Почна лидерската средба во Јасен


Во ловниот дом во Јасен почна средбата на претседателот Ѓорге Иванов и лидерите на ВМРО ДПМНЕ Никола Груески, на СДСМ Бранко Црвенковски, на ДУИ Али Ахмети и на Нова демократија Имер Селмани. На средбата, како што беше соопштено од кабинетот на претседателот, ќе се разговара, меѓу другото, за приоритетите од Извештајот на Европската комисија за Македонија, за одбележувањето на двата важни годинашни јубилеја: две децении од назависноста и 10 години од Рамковниот договор, како и за одржувањето на претстојниот попис.
XS
SM
MD
LG