Достапни линкови

logo-print

Тони Блер сведочи за неговата улога во војната во Ирак


Тони Блер

Тони Блер

Поранешниот Британскиот премиер Тони Блер денеска сведочи за настаните кои доведоа до војната во Ирак во 2003.
Во своето прво појавување пред една година Блер негира дека погрешно ја информирал јавноста за наводното оружје за масовно уништување на Садам Хусеин. Тој рече дека ирачкиот лидер беше закана за целиот свет, која мораше да бидат отстранета.
XS
SM
MD
LG