Достапни линкови

logo-print

Филип Гордон ги продолжува средбите на Кипар


Филип Гордон

Филип Гордон

Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија Филип Гордон денеска на Кипар ќе ги продолжи средбите со претставници на властите на кипарските Грци и кипарските Турци.
Тој по средбата во Никозија со кипарскиот претседатрел Димитрис Христофиас изјави дека САД ги поддржуваат напорите за пронаоѓање решение за кипарското прашање, со кое ќе се овозможи формирање на двезонска и двеопштинска федерација во Кипар.
XS
SM
MD
LG