Достапни линкови

logo-print

Клинтон против одлуката на Палестинците за резолуција во ОН


Државниот секретар Хилари Клинтон се спротистави на одлуката на Палестинците да идејстуваат Советот за безбедност на ОН да го осудат Израел за градбата на еврејските населби. Клинтон изјави дека проблемот меѓу Израелците и Палестинците може да се реши само со преговарање. Таа не кажа јасно дали Вашингтон ќе стави вето на резолуцијата предложена во ОН..
XS
SM
MD
LG