Достапни линкови

logo-print

Германски пратеник бара Грција да ја напушти Шенген зоната


Грција треба да ја напушти Шенген зоната, бидејќи не е подготвена и не е во состојба да ги контролира своите граници и имигрантите кои преку земјата одат за Германија, изјави заменик шефот на парламентарната група на германскиот Демохристијански сојуз Гунтер Крин. Според Крин ЕУ не треба да гледа апатично како грците ги кршат правните прописи.
XS
SM
MD
LG