Достапни линкови

logo-print

45 мртви при бомбашки напади во Ирак


Ирачките власти соопштија денеска дека 45 лица загинале при експлозија на два автомобила бомби во предградитето на шиитскиот град Кербала. Шефот на локалниот Совет Мухамед ал Моусави изјави дека околу 150 луѓе биле повредени кога двајца бомбаши самоубици ги детонирале нивните возила полни со експлозив.
Нападите се случиле на две улици кои воделе кон градот.
XS
SM
MD
LG