Достапни линкови

logo-print

Делегација на ГШ на АРМ во посета на САД


Делегација на АРМ предводена од началникот на Генералштабот на АРМ генерал потполковник Мирослав Стојановски, од вчера престојува во официјална тридневна посета на вооружените сили на САД. Целта на посетата, како што денеска соопшти Министерството за одбрана, е унапредување на билатералната воена соработка меѓу двете земји. Предвидeно е генерал Стојановски во Вашингтон да се сретне и со шефот на американскиот генералштаб адмирал Мајк Мулен.
XS
SM
MD
LG