Достапни линкови

logo-print

Премиери на девет европски земји ќе се сретнат во Лондон


Денеска во Лондон ќе се одржи средба на премиери од девет европски земји, како дел од иницијативата на Велика Британија за зајакнување на трговските врски, економски раст и отворање на нови работни места во земјите кои беа погодени од светската финансиска криза. Земјите учеснички: Бриртанија, Данска, Финска, Исланд, Нортвешка, Шведска, Естонија, Латвија и Литванија, се соочија со тешки последици од финансиските потреси и рецесија. На средбата ќе се дискутира за технологија, иновации, одржливост на бизниси како и „зелена економија“.
XS
SM
MD
LG