Достапни линкови

logo-print

Лавров во посета на Турција


Сергеј Лавров

Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска ќе пристигне во Истамбул за да присуствува на првиот состанок на новата руско-турска стратешка група. Лавров и неговиот турски колега Ахмед Давутоглу ќе заседаваат со состанокот, кој ќе се фокусира на организирање на средби за подобрување на билатералните односи.
На средбата ќе стане збор за прашања како што е европската безбедност и ситуацијата на Блискиот Исток и Балканот.
XS
SM
MD
LG