Достапни линкови

logo-print

Уапсени четворица македонци за нелегална трговија со кокаин


Македонската полиција во соработка со полицијата од Германија и СЕКИ центарот од Букурешт вчера пресече меѓународен канал за нелегална трговија со кокаин, при што се уапсени четворица македонски државјани. Речиси еден ипол тон висококвалитетен кокаин бил запленет, чија пазарана вредност изнесува до пола милион евра.
XS
SM
MD
LG