Достапни линкови

logo-print

Протести во Тунис против членовите на поранешната влада


Протестите во Тунис

Протестите во Тунис

Илјадници демонстранти се собраа денеска во главниот град на Тунис во знак на протест против вклучувањето на сојузниците на поранешниот Претседател Бен Али во новата влада на национално единство.
Бен Али избега од државата поради немирите на неколкунеделните протести, но неговата партија ги задржи клучните позиции.
Четворица министри од редовите на опозицијата се повлекоа од новата влада.
XS
SM
MD
LG