Достапни линкови

logo-print

Јанкуловска во Будимпешта на неформален состанок на ЕУ


Министерката за внатрешни работи на РМ Гордана Јанкуловска

Министерката за внатрешни работи на РМ Гордана Јанкуловска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска утре и задутре во Годоло, близу Будимпешта, ќе учествува на неформалниот состанок на Советот на министри за правда и за внатрешни работи на земјите членки на ЕУ, како и на земјите кандидати за членство во Унијата.
Главни теми се внатрешната безбедност, односно борбата против организираниот криминал, како и безбедност во рамки на интегрираното гранично управување.
XS
SM
MD
LG