Достапни линкови

Втор бомбашки напад во Ирак врз безбедносните сили


Во Тикрит вчера загинаа над 50 лица

Во Тикрит вчера загинаа над 50 лица

Бомбаш самоубиец во централен Ирак уби најмалку 12, а рани над 50 лица. Бомбашот возел амбулантно возило со кое се втурнал во полициски тренинг центар во Бакуба.
Ова е втор напад за само два дена врз безбедносните сили во Ирак. Вчера во регрутен центар во Тикрит загинаа над 50 лица.
XS
SM
MD
LG