Достапни линкови

logo-print

Во Пактија од бомба на патот загинаа 13 цивили


Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти дека при експлозија на бомба поставена на пат загинаа 13 цивили. Жртвите патувале на моторизирана рикша во провинцијата Пактија каде што налетале на бомба.
XS
SM
MD
LG