Достапни линкови

logo-print

Латвија го одби барањето на Лужков за постојан престој


Јури Лужков

Јури Лужков

Министерството за надворешни работи на Латвија денеска му забрани влез во земјата на поранешниот градоначалник на Москва Јури Лужков, кој претходно поднесе барање за постојан престој во Латвија. Министерката Линда Мурниенце изјави дека причината за таквата одлука е поради непријателските изјави на Лужков за Латвија во минатото и затоа сега тој е ставен во црната листа на земјата.
XS
SM
MD
LG