Достапни линкови

logo-print

Мал инцидент на протестот на тутунарите пред Собранието


Протест на тутунарите пред Собранието

Протест на тутунарите пред Собранието

На протестите на тутунопроизводителите пред Собранието попладнево се случил мал инцидент, кога група демонстранти се обиделе да го пробијат полицискиот кордон за да влезат во законодавниот дом.
Демонстрантите фрлале шишиња и други предмети кон полицајците, при што бил повреден со камен во глава фоторепортерот на Нова Македонија, Игор Бансколиев. МВР презема мерки за индентификување на сторителот.
Во Парламентот е во тек седницата на која се расправа за проблемите на тутунопроизводителите.
XS
SM
MD
LG