Достапни линкови

logo-print

Тројца министри ќе се повлечат од новата влада на Тунис


Премиерот Мухамед Ганучи

Премиерот Мухамед Ганучи

Најголемиот синдикат во Туниссоопшти денеска дека тројца нивни министри ќе се повлечат од новата влада на национално единство, која се формираше по бегството на Претседателот Зине Ал Абидине Али од земјата. Абид ал Брики од синдикатот на националната телевија изјави дека таквата одлука била донесена поради тоа што членовите на администрацијата на Бен Али го задржале своето работно место и во новата влада.
XS
SM
MD
LG