Достапни линкови

logo-print

Британија ќе ги третира пакистанските талибанци како терористи


Британиските власти ќе ја третираат групата на пакистанските Талибанци како терористичка, со што ќе биде нелегално некој да биде член или да собира пари за организацијата во земјата. Предлогот треба да биде одобрен од британскиот Парламент, а ќе биде ставен на дневен ред во наредната недела. Пакистанските Талибанци презедоа одговорност за низа напади во Пакистан, но и во САД и Европа.
XS
SM
MD
LG