Достапни линкови

logo-print

Во самоубиствен напад во Ирак 50 загинати


Ирачките власти соопштија дека најмалку 50 луѓе загинале, а 150 други биле ранети во денешниот самоубиствен напад во еден полициски регрутен центар во Тикрит, на 160 километри северно од Багдад. Станува збор за најголем напад во Ирак откако премиерот Нури ал Малики формира нова влада со што беше надминат политичкиот ќорсокак во земјата.
XS
SM
MD
LG