Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен напад во Ирак


Ирачките власти соопштија дека најмалку 30 луѓе загинале, а 50 други биле ранети во денешниот самоубиствен напад во еден полициски регрутен центар во Тикрит, на 160 километри северно од Багдад. Според некои очевидци на кои се повикуваат новинските агенции, бројот на жртвите бил поголем.
XS
SM
MD
LG