Достапни линкови

logo-print

Нова аукција на грчки државни обврзници


Грција денеска пушта на аукција тримесечни обврзници во вредност од 500 милиони евра, што ќе биде уште еден тест за грчката економија, јавуваат агенциите. Во минатата недела Грција привлече скоро два ипол милијарди евра на аукцијата на шестмесечни обврзници. Лани Грција избегна банкрот, откако меѓународната заедница и одобри спасувачки пакет од 110 милијарди евра.
XS
SM
MD
LG