Достапни линкови

logo-print

Талибанците убиле четворица крадци во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека талибанците убиле четворица крадци по кои претходно трагале властите. Полицијата наведува дека четирите тела биле пронајдени покрај еден пат во пакистанската провинција Хангу. Талибанските милитанти често извршуваат егзекуции на криминалци со цел да придобијат симпатии во јавноста.
XS
SM
MD
LG