Достапни линкови

logo-print

Собранието ќе расправа за откупот на тутунот


Собранието на Република Македонија ќе ја одржи 136-тата седница, на која ќе се расправа за Информацијата за состојбата со откупот на тутунот, поднесена од група пратеници од опозициските партии. Одгледувачите на тутун веќе неколку недели протестираат во повеќе градови во Македонија поради незадоволството од откупните цени на тутунот. Тие најавија дека денеска ќе се соберат пред зградата на Собранието за време на седницата.
XS
SM
MD
LG