Достапни линкови

logo-print

Превентивна евакуација на македонската амбасада во Лондон


Лондон

Лондон

Персоналот во Македонската амбасада во Лондон синоќа се вратил во објектот од каде што претходно беше превентивно евакуиран, информира Министерството за надворешни работи. Полицијата попладнето наложила итна евакуација на луѓето кои работат или живеат во дел од строгиот центар на Лондон како претпазливост од можна експлозија, зашто бил забележан пожар во близина на една станица за гас. Покрај Амбасадата на Република Македонија, во тој дел од Лондон што полицијата го евакуираше од безбедносни причини, има повеќе административни згради во кои се сместени британски и меѓународни компании и неколку странски амбасади и дипломатски мисии.
XS
SM
MD
LG