Достапни линкови

logo-print

Топи го потпиша указот за отповикување на Мета


Бамир Топи

Бамир Топи

Албанскиот претседател Бамир Топи го потпиша указот за отповикување на Илир Мета од функцијата вицепремиер и министер за економија, трговија и енргетика. Предлогот ќе биде доставен до Парламент, кој денеска ќе биде ставен на дневен ред.
Топи го потпиша указот со кој министерот за надворешни работи Едмонд Хаџинасто се предлага за потпретседател на владата, а Насип Начо за министер за економија, трговија и енергетика. Двајцата се членови на партијата на Мета, Движење за социјалистичка интеграција.
XS
SM
MD
LG