Достапни линкови

logo-print

Пакет со бомба пронајден пред хрватската амбасада во Берлин


Иво Јосиповиќ

Иво Јосиповиќ

Пред хрватската амбасада во Берлин. денеска е пронајден пакет во кој имало рачно изработена бомба, кој специјалните екипи на германската полиција веднаш го уништиле со контролирана експлозија.
Хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ треба неделава да ја посети Германија, при што ќе се сретне со канцеларката Ангела Меркел.
XS
SM
MD
LG