Достапни линкови

logo-print

Азербеџански војник убиен во близина на Нагорно Карабах


Воени вежби во Нагорно Карабах

Воени вежби во Нагорно Карабах

Азербеџанското министерство за одбрана соопшти денеска дека ерменските сили убиле еден нивен војник во близина на спорниот регион Нагорно Карабах. Според министерството 21 годишниот војник бил застрелан кога ерменските сили отвориле оган кон азербеџанските сили на линијата која ги дели двете страни од крајот на конфликтот во регионот 1994 година. Тензиите околу Карабах се појавија во минатата година, поради застојот на мировните преговори.
XS
SM
MD
LG