Достапни линкови

logo-print

Протест на сопствениците на бензински пумпи во Грција


На грчкиот контролен премин Евзони на границата со Македонија сопствениците на бензиски пумпи денеска симболично протeстираа против владината одлука неоданоченото гориво да биде продавано на границите со Турција, Македонија и Албанија.
Доколку власта не ја промени својата одлука протести планираат и вработените од бензиските станици во Еврос и Јанина, кои би ги блокирале граничните премини со Турција и Албанија.
XS
SM
MD
LG