Достапни линкови

logo-print

Во Каиро се самозапали едно лице поради сиромаштија


Протести во Тунис

Протести во Тунис

Едно лице се самозапалило денеска пред парламентот на Египет во Каиро, во знак на протест поради сиромаштијата и нискиот животен стандард. Лицето било пренесено во болница. Со самозапалување на еден 26-годишен студент, поради невработеност, започнаа и протестите во Тунис.
XS
SM
MD
LG