Достапни линкови

logo-print

Самит за чиста енергија во Абу Даби


Генерален секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун повика денеска на револуција во областа на чистата енергија кој би била достапна за сите. На отворањето на Светскиот самит за енергијата во Абу Даби, Бан Ки Мун истакна дека тоа е неопходно за да бидат минимизирани ризиците врз климата и да се намали сиромаштијата. На собирот учествуваат околу 3 илјади делегати.
XS
SM
MD
LG