Достапни линкови

logo-print

Во Либан разговори за нова влада


Политичките партии во Либан денеска ќе ги почнат преговорите за формирање нова влада, откако во минатата недела 11 министри од редовите на Хезболах и нивните сојузници, поднесоа оставки, што предизвика пад на владата. Лидерот на Хезболах, Хасан Насрала изјави дека нема да го подржат повторното наименување на Саад Харири за премиер.
XS
SM
MD
LG