Достапни линкови

logo-print

Престрелка во Тунис


Немирите за време на протестите во Тунис

Немирите за време на протестите во Тунис

Безбедносните сили во Тунис застрелале неколку вооружени луѓе во главниот град на земјата, сопштуваат медиумите. Напаѓачите се наоѓале на покривите од зградите и отвориле оган кон безбедносните сили, при тоа 4 луѓе биле уапсени меѓу кои еден имал германски пасош.
Лидерите на најголемите политички партии од Тунис денеска се сретнаа да разговараат за формирање на заедничка влада, по бегството на поранешниот претседател Зине Ал Абидине Бен Али.
XS
SM
MD
LG