Достапни линкови

logo-print

Македонски граѓани заглавени во Тунис


Полициски час во Тунис

Полициски час во Тунис

Портпаролот на Министерството за надворешни работи Борче Стамов изјави дека петнаесетина македонски државјани денеска побарале помош од Македонската амбасада во Каиро за безбедно да се вратат во земјава. Според Стамов тие константно ја следат ситуацијата во Тунис и побарале помош од Српската амбасада за што побрзо и побезбедно да се вратат македонските граѓани дома.
XS
SM
MD
LG