Достапни линкови

logo-print

Селмани ќе оди на лидерската среба кај Иванов


Имер Селмани

Имер Селмани

Потпаролот на Нова Демократија Аријанит Хоџа изјави дека претседателот на партијата Имер Селмани ќе присуствува на лидерската средба која ја свика претседателот Ѓорѓе Иванов. Според Хоџа тие од средбата очекуваат конструктивност и искреност на владејачките партии за темите кои ги најави Иванов, меѓу кои се евроатланската интеграција на Македонија и Рамковниот договор.
XS
SM
MD
LG