Достапни линкови

logo-print

Странските дипломати ги посетија нуклеарните капацитети на Иран


Нуклеарната централа Натанц кај Техеран

Нуклеарната централа Натанц кај Техеран

Странските дипломати денеска ја посетија иранската нуклеарна централа Натанц во близина на Техеран, каде се врши збогатување на ураниум и покрај протестите од ОН. Дипломатите вчера ја посетија централата во Арак.
Шесте светски сили при крајот на наредната недела ќе одржат средба во Истамбул за нуклеарната програма на Иран.
XS
SM
MD
LG