Достапни линкови

logo-print

Средба на лидерите на политичките партии во Тунис


Зине Ал Абидине Бен Али

Зине Ал Абидине Бен Али

Лидерите на најголемите политички партиии во Тунис се сретнаа денеска да разговараат за формирање на заедничка национална влада по бегството на претседателот Зине Ал Абидине Бен Али.
Бен Али заедно со неговото семејство отиде во Саудиска Арабија поради неколку неделните немири на протестите во земјата. Претседателот на Парламентот Фоуад Мембаза е привремено назначен на функцијата.
XS
SM
MD
LG