Достапни линкови

logo-print

Партијата Национален Фронт на Франција доби нов лидер


Претходниот лидер Жан Мари Ле Пен

Претходниот лидер Жан Мари Ле Пен

Десничаркатата партија Национален фронт на Франција денеска ја именуваше Марин Ле Пен за нов лидер. Таа го зема местото на нејзиниот татко Жан Мари Ле Пен, кој се откажа од функцијата по 40 години. Марин Ле Пен изјави дека сака да го прекине кесенофобичниот имиџ на партијата.
Националниот фронт на Франција во јавноста е познат по анти-имиграционата агенда и не е прифатен од другите партии во земјата.
XS
SM
MD
LG