Достапни линкови

logo-print

Укината колумбиска серија во Венцуела поради владата


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез

Претседателот на Венецуела Хуго Чавез

Приватна телевизија од Венецуела прекинала да емитува колубиска серија, откако властите побарале таа да биде отсранета од програмата, бидејќи била навредлива кон земјата.
Во серијата наречена Шепе Фортуна имало лик на бескруполозна секретарка која се вика Венецуела и која има куче Малиот Хуго чие име го поврзуваат со Хуго Чавез, актуелниот претседател на Венецуела.
Чавез ја осуди серијата и изјави дека е одвратна и навредлива кон земјата.
XS
SM
MD
LG