Достапни линкови

logo-print

Обама бара американците да го задржат духот на заедништво


Барак Обама

Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама денеска ги повика граѓаните на земјата да го задржат „духот на заедничката кауза“, кој произлезе од случувањата во Аризона и да го употребат за решавање на националните проблеми.
Законодавно-правната работа беше прекината во Вашингтон неделава, а законодавците и граѓаните од двете политички партии одаваа почит на загинатите во престрелката пред супермаркетот во Аризона, при која 6 луѓе беа убиени, 14 повредени меѓу кои и конгресменката Габриел Гифордс.
XS
SM
MD
LG