Достапни линкови

logo-print

Американски војник застрелал авганистански полицаец


Операција на авганистанската полиција во Хелманд

Операција на авганистанската полиција во Хелманд

Еден американски војник зстрелал авганистански полицаец за време на меѓусебната расправија при безбедносна операција во реонот Сангин во покраината Хелманд, соопшти НАТО. ИСАФ отворил истрага за случајот. Во покраина Кандахар 11 луѓе се повредени, меѓу кои 7 цивили и 4 полицајци при експлозија на бомба која била поставена на велосипед. Мета на нападот било полициското возило.
XS
SM
MD
LG