Достапни линкови

logo-print

Спречен план за терористички напад во Грција


Атина

Атина

Грчката полиција соопшти дека во четвртокот уапсила четири лица во Атина, кои планирале викендов да извршат терористички напад. Доказот бил пронајден на компјутерите на осомничените на кои имало соопштение дека планираат терористички напад, пред да започне судењето на припадници на анрхистичка група, кое било закажано за во понеделник. Во нивните домови биле пронајдени оружје и муниција.
XS
SM
MD
LG